Lovchev: RPLda Torpedo o‘rnini kim egallaydi?
Torpedo jamoasi keyingi mavsumda Rossiya Premer-ligasida ishtirok etmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinish uchun jazolandi. O‘tgan yillardagi taniqli futbolchi Yevgeniy Lovchev o‘z fikrini bildirib, keyingi chempionat qanday o‘tishi kerakligi haqidagi mulohazalarini bildirdi.
Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya Premer-ligasida 16-jamoa qo‘shilishi lozim. Spartak jamoasining sobiq a’zosi, Torpedo jamoasi chempionatdan chiqarilgach, uning o‘rnini kim egallashi masalasini reglament belgilashi kerakligini taklif qildi.
U shunday dedi: «Torpedoning o‘rniga Ural yoki Orenburg jamoasi chiqishi kerakligini reglament aniqlashi lozim. Bu kabi holatlar reglamentda aniq ko‘rsatilgan bo‘lishi kerak, qanday yo‘l tutish – ovoz berish yoki boshqa usullar orqali hal etilishi zarur».
Rossiya chempionatining yangi mavsumi boshlanishiga atigi sakkiz kun qoldi. 18 iyul, juma kuni birinchi tur doirasida Dinamo va Baltika jamoalari o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu chempionatda yangi jamoalar va o‘yinlar muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda. Rasmiylar va mutaxassislar ushbu mavsumda adolatli va shaffof musobaqa o‘tkazilishini ta’minlashga intilmoqda.

Ловчев: Кто займет место Торпедо в РПЛ?
Команда Торпедо не будет участвовать в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московский клуб был наказан за попытку организации договорных матчей. Известный футболист прошлых лет Евгений Ловчев высказал свое мнение и поделился размышлениями о том, как должен пройти следующий чемпионат.
По словам Ловчева, в Российской Премьер-Лиге должна быть добавлена 16-я команда. Бывший член команды Спартак предложил, что регламент должен определить, кто займет место Торпедо после его исключения из чемпионата.
Он сказал: «Регламент должен определить, должна ли команда Урал или Оренбург занять место Торпедо. Такие ситуации должны быть четко указаны в регламенте, и необходимо решить, как поступить – голосованием или другими способами».
До начала нового сезона чемпионата России осталось всего восемь дней. В пятницу, 18 июля, в рамках первого тура сыграют команды Динамо и Балтика.
В этом чемпионате ожидается большой интерес со стороны болельщиков к новым командам и играм. Официальные лица и специалисты стремятся обеспечить честное и прозрачное проведение соревнований в этом сезоне.