Arsenal va Sporting Dyokeresh transferini muhokama qilmoqda
Futbolchi Viktor Dyokeresh yaqin vaqt ichida Londonning Arsenal klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda Portugaliyaning Sporting klubida to‘p surmoqda. Klub vakillari o‘rtasida muzokaralar ijobiy tarzda davom etmoqda.
Hozirda agentlar o‘rtasidagi komissiya taqsimoti va to‘lovlar tuzilmasi bo‘yicha kelishuvlar ko‘rib chiqilmoqda. Hech qanday bosim yoki shoshilinchlik yo‘q, jarayon o‘z vaqtida va tartibli ravishda amalga oshirilmoqda.
27 yoshli shved futbolchining o‘tgan mavsumi juda muvaffaqiyatli kechdi. U 52 o‘yinda maydonga tushib, raqib darvozasiga 54 ta gol kiritdi.
Bundan tashqari, u 13 ta golga uzatma berib, jamoasining hujum chizig‘ida muhim rol o‘ynadi. Uning yuqori natijalari klublar o‘rtasidagi transfer jarayonini yanada qiziqarli va muhim qildi.
Arsenal klubi bu transferni amalga oshirish orqali hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.

Арсенал и Спортинг обсуждают трансфер Дйокереша
Футболист Виктор Дйокереш может в ближайшее время перейти в лондонский клуб Арсенал. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он в настоящее время выступает за португальский клуб Спортинг. Переговоры между представителями клубов продолжаются в положительном ключе.
В настоящее время рассматриваются соглашения по распределению комиссий между агентами и структуре платежей. Никакого давления или спешки нет, процесс осуществляется в срок и упорядоченно.
27-летний шведский футболист провел очень успешный прошлый сезон. Он вышел на поле в 52 матчах и забил 54 гола в ворота соперников.
Кроме того, он отдал 13 голевых передач и сыграл важную роль в атакующей линии своей команды. Его высокие результаты сделали процесс трансфера между клубами еще более интересным и значимым.