Spartak Vlap transferi bo‘yicha Tvente javobi berildi
«Spartak» jamoasiga yaqin kelajakda hujumchi yarim himoyachi Mihel Vlap qo‘shilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yevro-Futbol.ru saytining xabariga ko‘ra, «Tvente» klubi vakillari bilan bu borada izoh olish maqsadida bog‘lanilgan, biroq hozircha rasmiy javob olindi. «Spartak» Vlap uchun taklif bergani rostmi degan savolga «Tvente» matbuot xizmati hozircha bu masalani izohlay olmaymiz, deb javob berdi.
Shunga qaramay, Yevro-Futbol ma’lumotlariga ko‘ra, Vlap bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi. 28 yoshli futbolchining Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra qiymati 5 million yevroga teng.
Yangi mavsumda «Spartak» jamoasi 19 iyul kuni o‘z maydonida Mahachqaladagi «Dinamo» jamoasiga qarshi birinchi o‘yinni o‘tkazadi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk musobaqaviy uchrashuvi bo‘ladi.

Спартак Влап трансферу Твенте ответили
В ближайшем будущем в команду «Спартак» может присоединиться нападающий полузащитник Михел Влап. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации сайта Euro-Futbol.ru, представители клуба «Твенте» были связаны с целью получения комментариев по этому поводу, однако на данный момент официального ответа не получено. На вопрос, действительно ли «Спартак» сделал предложение за Влапа, пресс-служба «Твенте» ответила, что пока не может прокомментировать этот вопрос.
Тем не менее, по данным Euro-Futbol, соглашение по Влапу близко к завершению. 28-летний футболист, согласно оценке сайта Transfermarkt, стоит 5 миллионов евро.
В новом сезоне команда «Спартак» проведет свой первый матч 19 июля на своем поле против команды «Динамо» из Махачкалы. Эта игра станет первым соревнованием команды в новом сезоне.