Syomin: Torpedo ligadan adolatsiz chetlatildi
Rossiya Premyer Ligasi tomonidan «Torpedo» jamoasi kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga uringanlikda ayblanib, ligadan chetlashtirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mashhur murabbiy Yury Syomin o‘z fikrlarini bildirdi. Sobiq «Lokomotiv» bosh murabbiyi Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy qo‘mitasining qarorini adolatsiz deb hisoblaydi.
Syomin fikricha, jazoni jamoaga emas, balki rahbariyatga qo‘llash kerak edi. Murabbiyning ta’kidlashicha, halol o‘ynagan va mehnat qilgan futbolchilarga nisbatan bunday qaror noto‘g‘ri.
Futbol nima uchun buning ichida ekanini tushunmayapman, dedi u. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Torpedo» rahbarlarini almashtirish haqida qaror qabul qilinishi lozim edi.
«Torpedo» Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida CSKA jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi kerak edi. Endi Rossiya Futbol Ittifoqi «avtozavodchilar» o‘rnini kim egallashini aniqlaydi.
Futbol jamoatchiligida bu o‘rin uchun ikki nomzod – «Orenburg» va «Ural» jamoalari muhokama qilinmoqda. Mazkur holat futbol sohasida katta munozaralar uyg‘otmoqda.

Сёмин: Торпедо несправедливо исключено из лиги
Команда «Торпедо» была исключена из лиги за попытку организации договорных матчей, сообщает Россия Премьер Лига. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот счет высказался известный тренер Юрий Сёмин. Бывший главный тренер «Локомотива» считает решение дисциплинарного комитета Российского футбольного союза несправедливым.
По мнению Сёмина, наказание должно было быть применено не к команде, а к руководству. Тренер подчеркивает, что такое решение неправильно по отношению к футболистам, которые играли честно и трудились.
«Я не понимаю, почему футбол в этом замешан», — сказал он. По его словам, необходимо было принять решение о замене руководства «Торпедо».
«Торпедо» должно было сыграть против команды ЦСКА в первом туре Российской Премьер Лиги. Теперь Российский футбольный союз определяет, кто займет место «автозаводчиков».
В футбольном сообществе обсуждаются два кандидата на это место — команды «Оренбург» и «Урал». Данная ситуация вызывает большие споры в сфере футбола.