CSKA va Axmat Sadulaev transferida kelisha olmadi
Moskva markaziy sport klubi CSKA "Axmat" jamoasi bilan vinger Lechi Sadulaev transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RB Sport portali ma’lumotlariga ko‘ra, tomonlar transfer summasi sifatida taxminan sakkiz million yevro atrofida kelishib oldi. Biroq CSKA to‘lovlarni bir necha yilga bo‘lib to‘lashni xohlamoqda, bu esa Grozni jamoasini qoniqtirmayapti.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer ligasida 25 yoshli Sadulaev 28 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi. Shuni ta’kidlash kerakki, yangi Rossiya chempionati mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu kuni Dinamo jamoasi Baltika bilan bahs olib boradi. Sadulaevning transferi va yangi mavsumga tayyorgarlik jarayonlari sport muxlislari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

CSKA и Ахмат Садулаев в трансфере не смогли договориться
Московский центральный спортивный клуб ЦСКА продолжает переговоры с командой "Ахмат" по трансферу вингера Лечи Садулаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным портала RB Sport, стороны договорились о трансферной сумме примерно в восемь миллионов евро. Однако ЦСКА хочет разбить платежи на несколько лет, что не устраивает грозненскую команду.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-лиге 25-летний Садулаев выходил на поле в 28 матчах, забил три гола и сделал четыре результативные передачи. Следует отметить, что новый сезон Российской чемпионата начнется 18 июля.
В этот день команда "Динамо" проведет матч с "Балтикой". Трансфер Садулаева и подготовка к новому сезону внимательно отслеживаются спортивными болельщиками.