Jerson Zenitga o‘tishi rasman tasdiqlandi
Braziliyalik yarim himoyachi Jersonning vakili futbolchining «Flamengo» klubidan «Zenit»ga o‘tishi tasdiqlanganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda u «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida so‘zlab berdi. Hozircha «Zenit» 28 yoshli futbolchini rasmiy ravishda xarid qilganini e’lon qilmagan.
Jerson hozirda Rossiyada bo‘lib, tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda. Haqiqatan ham u yakshanba kuni o‘tkaziladigan o‘yindan oldin jamoaga taqdim etilishi kutilmoqda.
Carlos Leite agentligi vakillari barchasi joyida ekanligini bildirdi. Yakshanba, 13 iyul kuni «Zenit» Serbiyadan kelgan «Voyvodina» jamoasiga qarshi do‘stlik uchrashuvini o‘tkazadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi. Bu voqea muxlislar va jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishi haqida rasmiy ma’lumotlar tez orada e’lon qilinishi kutilmoqda.

Переход Джерсона в Зенит официально подтвержден
Представитель бразильского полузащитника Жерсона сообщил, что переход футболиста из клуба «Фламенго» в «Зенит» подтвержден. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом он рассказал в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру». Пока «Зенит» официально не объявил о покупке 28-летнего футболиста.
Жерсон сейчас находится в России и проходит медицинское обследование. Действительно, его ожидают в команде перед игрой, которая пройдет в воскресенье.
Представители агентства Карлоса Лейте сообщили, что все на месте. В воскресенье, 13 июля, «Зенит» проведет товарищеский матч против сербской команды «Войводина».
Игра начнется в 19:30 по московскому времени. Это событие имеет важное значение для болельщиков и команды, и ожидается, что официальная информация о присоединении нового футболиста к команде будет опубликована в ближайшее время.