Chervichenko: Orenburg va Ural o‘rtasida stykovoy o‘yinlar bo‘lishi kerak
Andrey Chervichenko, Moskva "Spartak" klubining sobiq prezidenti, Moskva "Torpedo" jamoasining Rossiya Premyer Ligasi ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarilishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Orenburg" va "Ural" jamoalari o‘rtasida o‘yinlar o‘tkazilishi eng mantiqiy va adolatli bo‘ladi. G‘olib jamoa "Torpedo" o‘rnini egallashi kerak.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, "Torpedo" jamoasi o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanlik uchun jazolangan. Jamoaga 5 million rubl jarima ham solingan.
Rossiya futbol boshqaruvi qisqa muddat ichida yangi ishtirokchini aniqlashi lozim. Bu jarayon jamoalar o‘rtasidagi adolatli raqobatni ta’minlash maqsadida amalga oshiriladi.
Futbol rivojini va musobaqalar sifatini saqlash uchun barcha choralar ko‘rilmoqda. Shuningdek, futbol jamoalarining shaffofligi va qonuniyligi ustuvor vazifa hisoblanadi.

Червиченко: Между Оренбургом и Уралом должны быть стыковые игры
Андрей Червиченко, бывший президент московского клуба "Спартак", высказал свое мнение о исключении команды "Торпедо" из списка участников Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, проведение игр между командами "Оренбург" и "Урал" будет самым логичным и справедливым. Победившая команда должна занять место "Торпедо".
Ранее стало известно, что команда "Торпедо" была наказана за попытку повлиять на результаты игр. На команду также наложен штраф в 5 миллионов рублей.
Российское футбольное руководство должно в кратчайшие сроки определить нового участника. Этот процесс осуществляется с целью обеспечения честной конкуренции между командами.
Предпринимаются все меры для сохранения развития футбола и качества соревнований. Также приоритетной задачей является прозрачность и законность футбольных команд.