Real rahbariyati Mbappe va Vinisius bilan uchrashadi
«Real» futbol klubi Jahon klublar chempionati yarim finalida «PSJ»ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madrid klubida Kilian Mbappe jamoaga qaytgandan so‘ng himoyadagi o‘yin zaiflashgani kuzatilmoqda. «Real» tarkibida muammo aniq – hujum tarkibidagi yulduzlar himoyaga yetarlicha e’tibor bermayapti.
Bu holat Mbappe va Vinisiusga ham taalluqlidir. Mag‘lubiyatdan so‘ng Xabi Alonso Mbappe va Vinisius bilan bog‘liq muammolarni ochiqchasiga tilga olmadi, ammo jamoaviy harakatlarning zarurligini ta’kidladi.
Marca nashrining ma’lumotiga ko‘ra, «Real» rahbariyati yulduz futbolchilar bilan uchrashib, ularning niyatlari, maqsadlari va o‘zini berish darajasini muhokama qilmoqchi. Klub ayniqsa Vinisius fikrini bilmoqchi, chunki uning shartnomasi hali yangilanmagan.
Mbappe ham to‘p bo‘lmagan paytdagi faoliyati bilan klubni qoniqtirmagani sababli suhbatlashish rejalashtirilmoqda. «Real» prezidenti Peres Vinisiusning maqomini o‘zgartirdi va bu futbolchining kelajagi jamoa uchun muhimligini ko‘rsatadi.

Реальное руководство встретится с Мбаппе и Винисиусом
Футбольный клуб «Реал» проиграл «ПСЖ» со счетом 0:4 в полуфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В мадридском клубе после возвращения Килиана Мбаппе наблюдается ослабление игры в защите. Проблема в составе «Реала» очевидна – звезды атакующей линии недостаточно внимания уделяют защите.
Эта ситуация касается и Мбаппе, и Винисиуса. После поражения Хаби Алонсо открыто не упомянул о проблемах, связанных с Мбаппе и Винисиусом, но подчеркнул необходимость командных действий.
По информации издания Marca, руководство «Реала» планирует встретиться со звёздными футболистами, чтобы обсудить их намерения, цели и уровень самоотдачи. Клуб особенно хочет узнать мнение Винисиуса, так как его контракт еще не был продлен.
Также планируется обсудить Мбаппе, который не удовлетворил клуб своей игрой в отсутствие мяча. Президент «Реала» Перес изменил статус Винисиуса, что подчеркивает важность будущего этого игрока для команды.