Lutsenko: Torpedo chetlatilishi adolatli qaror
Sobiq Moskva klubi "Torpedo" futbolchisi Evgeniy Lutsenko, hujumchi pozitsiyasida o‘ynagan, Rossiya chempionatidan "qora-oq" jamoaning ishtirokidan chetlatilishi yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, agar "Torpedo" hakamlar bilan ishlagan bo‘lsa, buning uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olishi kerak. Lutsenko muxlislar va voqea yuzasidan befarq bo‘lmagan insonlarga achinishini bildirdi, ammo "Torpedoning" Rossiya Premer-ligasidan chetlatilishi adolatli qaror ekanini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, "Torpedo" klubi rahbariyati jamoa ishtirokidagi o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanlikda ayblanib, mamlakat futbolining oliy ligasidan chiqarildi. Bu haqda Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy komissiyasi 10 iyul kuni o‘tkazgan yig‘ilishida qaror qabul qilindi.

Луценко: Отстранение Торпедо — справедливое решение
Бывший игрок московского клуба "Торпедо" Евгений Луценко, игравший на позиции нападающего, высказал свое мнение о исключении "черно-белых" из российского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что если "Торпедо" работало с судьями, то должно взять на себя ответственность за это. Луценко выразил сочувствие болельщикам и неравнодушным к событию людям, однако подчеркнул, что исключение "Торпедо" из Российской Премьер-Лиги является справедливым решением.
Напомним, что руководство клуба "Торпедо" было исключено из высшей лиги футбола страны за попытку повлиять на результаты игр команды. Это решение было принято на заседании дисциплинарной комиссии Российского футбольного союза 10 июля.