Elton zo‘ravonlikda ayblanib sudga berildi
Braziliyalik darvozabon Elton, ilgari “Portu” klubida o‘ynagan, jiddiy muammoga duch keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U uyda zo‘ravonlikda ayblanmoqda va hozirda 47 yoshli futbolchi qonun oldida javob berishi kerak. Sud jarayoni sentyabr oyida boshlanishi rejalashtirilgan.
Bu haqda derbyderebyderby.it sayti xabar berdi. Politsiyaga Eltonning sobiq hamrohi bo‘lgan ayol murojaat qilgan.
Ular fuqarolik nikohida o‘n yildan ortiq birga yashagan. Prokurorlar eng qattiq jazo choralarini qo‘llashga harakat qilmoqda.
Agar ayblov tasdiqlansa, Elton sakkiz yilgacha qamoq jazosiga tortilishi mumkin. Yevropada ayollarga nisbatan zo‘ravonlik masalalari juda jiddiy ko‘riladi.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, “Portu” jamoasi o‘tgan mavsumda muvaffaqiyatsizlikka uchradi va Portugaliya chempionatida faqat uchinchi o‘rinni egalladi. Bu holat klub uchun maqsadlariga erisha olmagani sifatida baholanmoqda.
Eltonning sud jarayoni va uning natijasi futbol jamoatchiligi tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Элтон в суде обвиняется в насилии
Бразильский вратарь Элтон, ранее игравший в клубе «Порту», столкнулся с серьезной проблемой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обвиняется в насилии в домашних условиях и сейчас 47-летнему футболисту предстоит ответить перед законом. Судебный процесс запланирован на сентябрь.
Об этом сообщает сайт derbyderebyderby.it. В полицию обратилась женщина, которая была бывшей партнершей Элтона.
Они жили в гражданском браке более десяти лет. Прокуроры пытаются применить самые строгие меры наказания.
Если обвинение будет подтверждено, Элтон может получить до восьми лет тюремного заключения. В Европе вопросы насилия в отношении женщин рассматриваются очень серьезно.
Также стоит отметить, что команда «Порту» потерпела неудачу в прошлом сезоне и заняла только третье место в чемпионате Португалии. Это рассматривается как неудача клуба в достижении своих целей.