Rossiya futbol terma jamoasi va “Lokomotiv” klubi sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin “Krasnodar” jamoasidan kutayotganlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi mavsumda “Krasnodar”ning chempion maqomida qanday o‘ynashini ko‘rish qiziqarli bo‘lishini ta’kidladi. Bulykin fikricha, jamoa o‘z unvonini himoya qilishga qodir, ammo raqobat qattiq kechadi.
O‘tgan mavsumda Murad Musayev boshchiligidagi “Krasnodar” tarixda birinchi marta mamlakat chempioni bo‘ldi va Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasidan bir ochko ko‘p to‘pladi. Uchinchi o‘rinni esa poytaxtning CSKA jamoasi egalladi.
Rossiya chempionatining yangi mavsum o‘yinlari 18 iyulda boshlanadi. 12 iyul kuni “Krasnodar” va CSKA jamoalari Qozon stadionida OLIMPBET Superkubogi uchun bahs olib boradi.

Булыкин: Краснодар в сезоне будет защищать титул
Бывший нападающий сборной России и клуба «Локомотив» Дмитрий Булыкин сообщил о своих ожиданиях от команды «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что будет интересно увидеть, как «Краснодар» будет играть в новом сезоне в статусе чемпиона. По мнению Булыкина, команда способна защитить свой титул, однако конкуренция будет жесткой.
В прошлом сезоне под руководством Мурада Мусаева «Краснодар» впервые в истории стал чемпионом страны, набрав на одно очко больше, чем санкт-петербургский «Зенит». Третье место занял столичный ЦСКА.
Новые игры чемпионата России начнутся 18 июля. 12 июля «Краснодар» и ЦСКА проведут матч за Суперкубок OLIMPBET на стадионе Казани.