Petrokub Maltada Birkirkara jamoasiga yutqazdi
«Petrokub» jamoasi Maltaning «Birkirkara» klubi bilan Konferensiyalar ligasi doirasidagi o‘yinda maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv asosan teng kechdi, biroq biroz ustunlik Moldova jamoasida bo‘ldi. Ammo «Petrokub» o‘z hisobini ochishga muvaffaq bo‘lmadi va 54-daqiqada raqib darvozasidan gol o‘tkazib yubordi.
Djeffri Achimpong to‘pni olib, dribling bilan hujum chizig‘ining o‘ng burchagiga yaqinlashdi va past zarba bilan uzoq darvoza ustuniga zarba berdi. Ushbu mag‘lubiyat natijasida «Petrokub» jamoasi javob uchrashuvida g‘alaba qozonishga umid qilmoqda.
O‘yinning yakuniy hisobiga ko‘ra, «Birkirkara» 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yinda gol muallifi Djeffri Achimpong bo‘ldi.
Jamoalar tarkibida bir qator o‘yinchilar maydonga tushdi, ularning har biri o‘z vazifasini bajarishga harakat qildi. Kelasi haftadagi javob o‘yini katta ahamiyatga ega bo‘ladi, chunki «Petrokub» o‘z darajasini ko‘rsatib, natijani o‘zgartirishga intiladi.

Petrokub проиграл команде Биркиркара на Мальте
Команда «Петрокуб» вышла на поле в матче Лиги конференций против клуба «Биркиркара» из Мальты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча в основном проходила в равной борьбе, однако небольшое преимущество было у молдавской команды. Тем не менее, «Петрокуб» не смог открыть счет и на 54-й минуте пропустил гол от соперника.
Джеффри Ачимпонг, завладев мячом, приблизился к правому углу атакующей линии и нанес удар низом в дальнюю штангу. В результате этого поражения команда «Петрокуб» надеется одержать победу в ответном матче.
По итогам игры «Биркиркара» одержала победу со счетом 1:0. Автор гола в матче - Джеффри Ачимпонг.
В составе команд на поле вышло несколько игроков, каждый из которых старался выполнить свою задачу. Ответный матч на следующей неделе будет иметь большое значение, так как «Петрокуб» стремится продемонстрировать свой уровень и изменить результат.