Kechinov: Ignatovga doimiy o‘yin amaliyoti kerak
Sobiq poytaxt Spartak jamoasi futbolchisi Valeriy Kechinov yarim himoyachi Mixail Ignatovning Sochi klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ignatov erkin agent sifatida uch yillik shartnoma imzoladi. Kechinovning aytishicha, bu o‘tish futbolchining faoliyatini qayta boshlash uchun yaxshi imkoniyat bo‘ladi.
Iqtidorli va iste’dodli futbolchiga doimiy o‘yin amaliyoti zarur. Agar u o‘yin amaliyotiga ega bo‘lmasa, uning barcha qobiliyatlari va iste’dodi so‘nadi.
Ignatov Moskva Spartakida yetti yil davomida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda 25 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 15 o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist bilan ajralib turmagan.
Uning bozor qiymati taxminan bir million yevroga teng. Sochi jamoasiga qo‘shilishi bilan Ignatov o‘zining o‘yin amaliyotini oshirib, faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishni maqsad qilgan.

Кечинов: Игнатову нужна постоянная игровая практика
Бывший игрок московского Спартака Валерий Кечинов высказался о переходе полузащитника Михаила Игнатова в клуб Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игнатов подписал трехлетний контракт в качестве свободного агента. По словам Кечинова, этот переход станет хорошей возможностью для футболиста возобновить свою карьеру.
Талантливому и одаренному футболисту необходима постоянная игровая практика. Если у него не будет игровой практики, все его способности и таланты угаснут.
Игнатов играл в московском Спартаке семь лет. В прошлом сезоне 25-летний футболист выходил на поле в 15 матчах во всех турнирах, но не выделился ни голом, ни ассистом.
Его рыночная стоимость составляет примерно один миллион евро. Присоединившись к команде Сочи, Игнатов ставит цель увеличить свою игровую практику и вывести свою карьеру на новый уровень.