Buruk: Hakan Chalxanog‘luni hamma xohlamoqda
«Galatasaray» jamoasi bosh murabbiyi Okan Buruk yaqinda «Inter» klubi sharafini himoya qilayotgan Hakan Chalxanog‘luga qiziqish bildirayotgan turk klubi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda «Galatasaray» Chalxanog‘luga nisbatan katta faollik ko‘rsatmoqda. Jurnalistlar murabbiydan ushbu futbolchiga qiziqish haqida izoh so‘rashdi.
Okan Buruk Chalxanog‘luning o‘yini unga juda yoqishini yashirmadi va u haqda ijobiy fikrlarni bildirdi. Burukning aytishicha, Hakan kabi o‘yinchini har bir jamoa xohlaydi.
U nafaqat Yevropaning eng yaxshi yarim himoyachilaridan biri, balki «Galatasaray»ga bo‘lgan muhabbatini ham biladi. Shu bilan birga, «Inter» klubi Chalxanog‘lu uchun yuqori narx talab qilayotganini ta’kidladi.
Hakan Chalxanog‘lu 2021 yildan buyon «Inter» jamoasida faoliyat olib bormoqda. Uning o‘yini va tajribasi «Galatasaray» uchun qiziqarli imkoniyat yaratmoqda.

Buruk: Хакан Чалханоглу́ все хотят
Главный тренер команды «Галатасарай» Окан Бурук недавно высказал мнение о том, что турецкий клуб проявляет интерес к Хакану Чалханоглу, который защищает честь клуба «Интер». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни «Галатасарай» проявляет активность в отношении Чалханоглу. Журналисты спросили тренера о его интересе к этому футболисту.
Окан Бурук не скрывал, что ему очень нравится игра Чалханоглу и высказал положительные мнения о нем. По словам Бурука, игрока, подобного Хакану, хочет каждая команда.
Он не только один из лучших полузащитников Европы, но и знает о любви к «Галатасараю». В то же время клуб «Интер» подчеркнул, что требует высокую цену за Чалханоглу.
Хакан Чалханоглу выступает за команду «Интер» с 2021 года. Его игра и опыт создают интересные возможности для «Галатасарая».