Futbolchi Mozes Kobnan, Krasnodar jamoasining hujumchisi, Nigeriya milliy terma jamoasida o‘ynash istagini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z orzusini amalga oshirishni va terma jamoaga chaqirilishni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi. Mozesning so‘zlariga ko‘ra, bu uning shaxsiy motivatsiyasidir va u Nigeriyadan qo‘ng‘iroq bo‘lishini orziqib kutmoqda.
Mozes 2023 yilning qishidan buyon Krasnodar klubida faoliyat yuritmoqda. Shu vaqt ichida u jamoa safida 66 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va olti golga assistentlik qildi.
O‘tgan mavsumda Mozes va Krasnodar jamoasi Rossiya Premer-ligasining chempioni bo‘lishdi. Yaqinda, 12 iyul kuni, Krasnodar jamoasi Olimpbеt Superkubogi doirasida CSKA jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu musobaqada Mozesning ishtiroki va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Мозес ожидает вызова в сборную Нигерии
Футболист Мозес Кобнан, нападающий клуба Краснодар, выразил желание играть за национальную сборную Нигерии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что с нетерпением ждет осуществления своей мечты и вызова в сборную. По словам Мозеса, это его личная мотивация, и он с нетерпением ждет звонка из Нигерии.
Мозес выступает за клуб Краснодар с зимы 2023 года. За это время он провел 66 матчей за команду, забил семь голов и отдал шесть голевых передач.
В прошлом сезоне Мозес и команда Краснодар стали чемпионами Российской Премьер-лиги. Совсем недавно, 12 июля, команда Краснодар проведет матч против ЦСКА в рамках Олимпбет Суперкубка.