Juma kuni Rossiya futbol uyushmasi ijroiya qo‘mitasi idorasi «Orenburg» klubini yuqori divizionda saqlab qolishga qaror qilgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur qarorga ko‘ra, «Orenburg» klubi «Torpedo» jamoasining o‘rnini egallaydi. «Torpedo» jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanligi uchun musobaqadan chetlatilgan edi.
Shu munosabat bilan «Ural» klubi Rossiya futbol uyushmasining qaroriga munosabat bildirdi. Klub o‘zining rasmiy sahifasida jamoa futbolchisining mashg‘ulot paytida charchoqdan yuz ifodasi o‘zgargan suratini e’lon qildi.
«Sizlar jiddiymi?» degan savol bilan «Ural» o‘z noroziligini bildirib o‘tdi. Eslatib o‘tamiz, «Ural» klubi bahor faslida Rossiya premer-ligasiga qaytish uchun kurashgan, biroq pley-off o‘yinlarida «Axmat»ga imkoniyatni boy bergan.
«Orenburg» esa yuqori diviziondan to‘g‘ridan-to‘g‘ri tushib ketgan va 15-o‘rinda yakunlagan edi. Bu voqealar Rossiya futbolida katta o‘zgarishlarga sabab bo‘ldi.

Уральский клуб выразил недовольство решением футбольной ассоциации России
В пятницу стало известно, что исполком Российского футбольного союза решил сохранить клуб «Оренбург» в высшем дивизионе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно этому решению, клуб «Оренбург» займет место команды «Торпедо». Команда «Торпедо» была дисквалифицирована за попытку организации договорных матчей.
В связи с этим клуб «Урал» выразил свое недовольство решением Российского футбольного союза. Клуб опубликовал на своей официальной странице фотографию игрока команды с изменившимся выражением лица от усталости во время тренировки.
«Вы серьезно?» — с таким вопросом «Урал» выразил свое недовольство. Напоминаем, что клуб «Урал» боролся за возвращение в Российскую Премьер-Лигу весной, но в стыковых матчах упустил возможность против «Ахмата».
«Оренбург» же вылетел из высшего дивизиона напрямую и завершил чемпионат на 15-м месте. Эти события стали причиной больших изменений в российском футболе.