“Orenburg” jamoasi Rossiya Premyer ligasida qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya futbol ittifoqi ijroiya qo‘mitasi tomonidan ushbu qaror qabul qilindi. Bahslar natijasiga ko‘ra, bahor faslida to‘g‘ridan-to‘g‘ri chempionatdan tushib ketgan “shaharliklar” yuqori divizionda “Torpedo” jamoasining o‘rnini egalladi.
Ma’lum bo‘lishicha, “Avtozavodchi”lar tashkil etilgan kelishilgan o‘yinlar urinishlari sababli musobaqadan chetlatilgan edi. Mazkur qarorga taniqli futbol sharhlovchisi Konstantin Genich munosabat bildirdi.
U “shaharliklar” bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich bilan tushgan suratini telegram-kanalida joyladi. Genich “Vladimir uchun juda xursandman!
Umid qilamanki, bu safar hammasi yaxshi bo‘ladi”, deb yozdi. Premyer liga birinchi turida “Orenburg” jamoasi CSKA bilan bellashadi.
Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi dastlabki bahsi bo‘lib, muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda. Jamoaning yuqori divizionda qolishi uning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega.

Генич рад тому, что Оренбург остался в Премьер-лиге
Это решение было принято исполкомом Российского футбольного союза. По итогам споров, весной "городские" команды, выбывшие из чемпионата, заняли место команды "Торпедо" в высшем дивизионе.
Как стало известно, "Автозаводцы" были дисквалифицированы из-за попыток организации договорных матчей. На данное решение отреагировал известный футбольный комментатор Константин Генич.
Он разместил фотографию с главным тренером "городских" Владимиром Слишковичем на своем телеграм-канале. Генич написал: "Я очень рад за Владимира!
Надеюсь, что на этот раз все будет хорошо". В первом туре Премьер-лиги команда "Оренбург" встретится с ЦСКА.
Этот матч станет первой игрой команды в новом сезоне и с нетерпением ожидается болельщиками. Оставление команды в высшем дивизионе имеет важное значение для ее будущих успехов.