Orenburg Zeni bilan Rossiya Kubogi guruhida
“Orenburg” jamoasi Rossiya premer-ligasiga faqat ikki oy ichida qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya futbol uyushmasining ijroiya qo‘mitasi “shaharliklar”ni yuqori divizionga tikladi. Buning sababi “Torpedo” jamoasining mavsumning bahor qismida kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga uringanligi uchun musobaqadan chetlatilishi bo‘ldi.
Shunday qilib, “Orenburg” yana elitaga qaytdi va Rossiya Kubogi hamda RPL Fonbet musobaqalarida ishtirok etadi. “Shaharliklar” “Torpedo” o‘rnini A guruhida egalladi.
Ushbu guruhda shuningdek “Zenit”, “Rubin” va “Akhmat” jamoalari ham o‘z o‘yinlarini olib boradi. Eslatib o‘tish lozimki, Fonbet Kubogi musobaqasining play-off bosqichiga guruhlarda birinchi va ikkinchi o‘rinlarni olgan jamoalar chiqadi.
Bu mavsumda jamoalarning raqobati yanada kuchli bo‘lishi kutilmoqda. “Orenburg”ning qaytishi Rossiya futboli uchun muhim voqea hisoblanadi.

Оренбург Зени с Россией Кубогом в группе
Команда “Оренбург” вернулась в российскую Премьер-Лигу всего за два месяца. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Исполнительный комитет Российского футбольного союза восстановил “городских” в высшем дивизионе. Причиной этого стало исключение команды “Торпедо” из соревнований за попытку организации договорных матчей в весенней части сезона.
Таким образом, “Оренбург” снова вернулся в элиту и будет участвовать в Кубке России и турнире РПЛ Фонбет. “Городские” заняли место “Торпедо” в группе А.
В этой группе также свои игры проведут команды “Зенит”, “Рубин” и “Ахмат”. Напоминаем, что в плей-офф Кубка Фонбет выходят команды, занявшие первые и вторые места в группах.
В этом сезоне ожидается, что конкуренция между командами станет еще более сильной. Возвращение “Оренбурга” является важным событием для российского футбола.