Spartak va Tvente Vlaping bo‘yicha muzokarani to‘xtatdi
Moskva «Spartak» jamoasi Niderlandiyaning «Tvente» klubi rahbariyatidan hujumchi yarim himoyachi Mixel Vlaping transferi bo‘yicha muzokaralarda 14 iyulgacha tanaffus qilishni so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu vaqt davomida tomonlar muzokaralarni vaqtincha to‘xtatadi. Tanaffus muzokaralarda jamoalar o‘rtasida kelishmovchilik borligini anglatmaydi.
Bu haqda Niderlandiya klubi sport direktori Yan Shtroyer ma’lum qildi. Uning so‘zlari Tubantia internet-nashrida keltirilgan.
Mixel Vlaping «Tvente» jamoasida 2022 yildan beri faoliyat yuritmoqda. O‘tgan mavsumda futbolchi 50 o‘yinda maydonga tushib, 17 ochko (gol va assistlar yig‘indisi) qayd etdi.
Oldinroq «Spartak» va «Tvente» jamoalari transfer tafsilotlarini kelishib olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Vlaping qiymati 5 million yevroga baholanmoqda.

Спартак и Твенте приостановили переговоры по Влапингу
Москва «Спартак» запросил у руководства нидерландского клуба «Твенте» приостановить переговоры по трансферу нападающего полузащитника Миксела Влапинга до 14 июля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В течение этого времени стороны временно приостановят переговоры. Приостановка не означает, что между клубами есть разногласия.
Об этом сообщил спортивный директор нидерландского клуба Ян Штройер. Его слова приведены в интернет-издании Tubantia.
Миксел Влапинг выступает за команду «Твенте» с 2022 года. В прошлом сезоне футболист провел 50 матчей, набрав 17 очков (сумма голов и ассистов).
Ранее появлялись сообщения о том, что «Спартак» и «Твенте» согласовали детали трансфера. Согласно данным Transfermarkt, стоимость Влапинга оценивается в 5 миллионов евро.