Mareska: Chelsi va PSJ finalda kuch sinashadi
Londonning Chelsi jamoasining bosh murabbiyi Enzo Mareska jahon klublar chempionati finali doirasidagi Parij Sen-Jermen jamoasiga qarshi o‘yin haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu muhim final o‘yini yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Mareska aytishicha, Luis Enrike va Parij Sen-Jermen jamoasi nafaqat unga, balki ko‘plab futbol ixlosmandlariga namuna bo‘lib xizmat qiladi.
Shu bilan birga, Chelsi o‘ziga xos o‘yin uslubiga ega ekanligini ta’kidladi va jamoa qanday o‘ynashni allaqachon ko‘rsatganini qayd etdi. Final uchrashuvi Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Yarim finalda Chelsi Braziliyaning Fluminense jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etgan, Parij Sen-Jermen esa Madridning Real jamoasini 4:0 hisobida yirik hisobda yenggan. Ushbu o‘yin futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘rtasidagi bahs kuchli kechishi kutilmoqda.

Mareska: Челси и ПСЖ встретятся в финале
Главный тренер лондонского клуба Челси Энцо Мареска высказал свои мысли о матче против команды Париж Сен-Жермен в финале чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот важный финальный матч пройдет в воскресенье. Мареска отметил, что Луис Энрике и команда Париж Сен-Жермен служат примером не только для него, но и для многих футбольных болельщиков.
Он также подчеркнул, что Челси имеет свой уникальный стиль игры и отметил, что команда уже показала, как играть. Финальная встреча начнется в 22:00 по московскому времени.
В полуфинале Челси одержал победу над бразильским клубом Флуминенсе со счетом 2:0, а Париж Сен-Жермен разгромил мадридский Реал со счетом 4:0. Этот матч вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и ожидается, что борьба между командами будет напряженной.