Madridning "Real" jamoasi markaziy himoyachilar safini yana bir futbolchi bilan to‘ldirish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, bu faqat ma’lum shart bajarilganda amalga oshadi. Yoz boshida jamoaga Din Huyssen qo‘shildi, ammo klub hali ham markaziy himoya pozitsiyasidagi futbolchilarga qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumotlar bor.
Cope nashrining xabariga ko‘ra, "Real" yana bir markaziy himoyachini sotib olishni faqat David Alaba sotilgani taqdirda amalga oshiradi. Alaba ko‘pincha jarohatlar sabab safdan chiqib turadi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 33 yoshli avstriyalik futbolchining qiymati taxminan 6 million yevroni tashkil etadi. Uning Madrid jamoasi bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarida tugaydi.
Shuningdek, "Real" yaqinda Klub Jahon chempionatida yarim finalga chiqdi, ammo "PSJ" jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu holatlar jamoaning himoya chizig‘ini kuchaytirish zaruratini ko‘rsatmoqda.

Реал получит защитника только после продажи Алабы
Мадридский клуб "Реал" рассматривает возможность пополнения состава центральных защитников еще одним футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако это произойдет только при выполнении определенного условия. В начале лета в команду присоединился Дин Хуйссен, но клуб все еще проявляет интерес к футболистам на позиции центрального защитника.
По информации издания Cope, "Реал" приобретет еще одного центрального защитника только в случае продажи Давида Алабы. Алаба часто выбивается из строя из-за травм.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость 33-летнего австрийского футболиста составляет примерно 6 миллионов евро. Его действующий контракт с мадридским клубом истекает в середине следующего года.
Кроме того, "Реал" недавно вышел в полуфинал клубного чемпионата мира, но потерпел поражение от команды "ПСЖ" со счетом 0:4. Эти обстоятельства подчеркивают необходимость усиления защитной линии команды.