Galatasaray va Napoli Osimhenga muzokaralarni davom ettiradi
Turkiyaning «Galatasaray» klubi «Napoli» jamoasidan hujumchi Viktor Osimhenga transfer bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, «Galatasaray» Nigeriyalik futbolchi uchun 75 million yevro to‘lashga tayyor. Ushbu summa 26 yoshli o‘yinchining shartnomasida belgilangan tovon puli miqdoridir.
Biroq, Istanbul klubi ushbu mablag‘ni bir necha qismga bo‘lib to‘lashni taklif qilmoqda. Shu sababli «Napoli» muzokaralarga rad javobini berishi mumkin.
Mashhur jurnalist Nikolo Skiraning xabariga ko‘ra, shanba kuni ikki klub o‘rtasida Osimhenga oid yangi muzokaralar o‘tkaziladi. «Galatasaray» rahbariyati transferni muvaffaqiyatli yakunlashlariga ishonch bildirgan.
Manbalarga ko‘ra, Viktor Osimhenga 2028 yilgacha amalda bo‘ladigan shartnoma taklif qilinmoqda va u bir yilga uzaytirilishi mumkin. Futbolchining yillik maoshi 18 million yevro sifatida belgilanishi kutilmoqda.
Ushbu taklif futbolchining kelajagi va klubdagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi. Hozirda muzokaralar davom etmoqda va tomonlar o‘z manfaatlarini hisobga olgan holda kelishuvga erishishga harakat qilmoqda.

Галатасарай и Наполи продолжают переговоры по Осимхену
Турецкий клуб «Галатасарай» продолжает переговоры о трансфере нападающего Виктора Осимхена из команды «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, «Галатасарай» готов заплатить 75 миллионов евро за нигерийского футболиста. Эта сумма соответствует размеру компенсации, указанной в контракте 26-летнего игрока.
Однако стамбульский клуб предлагает выплатить эту сумму частями. Поэтому «Наполи» может дать отказ на переговоры.
По информации известного журналиста Николо Скиры, в субботу состоятся новые переговоры между двумя клубами по поводу Осимхена. Руководство «Галатасарая» уверено в успешном завершении трансфера.
По данным источников, Виктору Осимхену предлагается контракт, действующий до 2028 года, который может быть продлен на один год. Ожидается, что годовая зарплата футболиста составит 18 миллионов евро.
Это предложение направлено на укрепление будущего игрока и его позиции в клубе. В настоящее время переговоры продолжаются, и стороны пытаются достичь соглашения, учитывая свои интересы.