Donnarumma yozda Chelsi klubiga o‘tishi mumkin
Italiyalik darvozabon Janluiji Donnarumma yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishi mumkin, deb xabar beradi Lequipe nashri. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, 26 yoshli futbolchi Angliyaning Londondagi “Chelsi” jamoasiga o‘tishi mumkin. “Chelsi” darvozabonni sotib olishga qiziqish bildirgan.
Bunday qaror Donnarumma va Parijning “PSJ” klubi o‘rtasidagi yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar yakunlangach qabul qilinadi. Hozirgi mehnat shartnomasi 2026 yil yozida tugaydi.
Eslatib o‘tamiz, ertaga, 13 iyul kuni, “Chelsi” va “PSJ” jahon klub chempionati finalida to‘qnashadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00 da belgilangan.
Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Donnarummaning kelajagi ayni shu musobaqadan keyingi muzokaralardan so‘ng aniqlanadi.

Доннарумма летом может перейти в клуб Челси
Итальянский вратарь Джанлуиджи Доннарумма может изменить клуб в летнее трансферное окно, сообщает издание Lequipe. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, 26-летний футболист может перейти в лондонский клуб "Челси". "Челси" проявил интерес к покупке вратаря.
Такое решение будет принято после завершения переговоров о новом контракте между Доннаруммой и парижским "ПСЖ". Текущий трудовой контракт истекает летом 2026 года.
Напоминаем, что завтра, 13 июля, "Челси" и "ПСЖ" встретятся в финале клубного чемпионата мира. Время начала матча назначено на 22:00 по московскому времени.
Эта встреча будет иметь большое значение для футбольных болельщиков. Будущее Доннаруммы станет ясным после переговоров по итогам этого турнира.