Real Rodrigoni jamoadan chiqarishni rejalashtirmayapti
Real Madrid jamoasining hujumchisi Rodrigo doimiy ravishda transferlar haqida mish-mishlarning markazida bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning klub bo‘yicha jahon chempionatida braziliyalik futbolchining maydondagi o‘yin vaqti cheklangan edi, bu esa uning transferi haqidagi gap-so‘zlarni yanada kuchaytirdi. Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, hozircha Real Madridda hech kim Rodrigoni jamoadan ketishga chaqirmagan.
Muhimi, 24 yoshli braziliyalik futbolchi hozirgi vaqtda jamoada qolishni va unga yordam berib, muvaffaqiyatlarga erishishni rejalashtirmoqda. Bundan tashqari, manbalarga ko‘ra, Rodrigoning va Real Madridning kelajak haqidagi muzokaralari yaqin vaqt ichida rejalashtirilmagan.
Rodrigo bilan klub o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shunday qilib, futbolchining jamoada qolishi va muvaffaqiyatli faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.

Реал не планирует исключать Родригеса из команды
Нападающий Реал Мадрид Родриго постоянно оказывается в центре слухов о трансферах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В клубном чемпионате мира время бразильского футболиста на поле было ограничено, что еще больше усилило разговоры о его трансфере. По данным издания Marca, на данный момент никто в Реал Мадрид не призывал Родриго покинуть команду.
Важно, что 24-летний бразильский футболист в настоящее время планирует остаться в команде и помочь ей добиться успехов. Кроме того, по информации источников, переговоры между Родриго и Реал Мадрид о будущем не запланированы в ближайшее время.
Действующий контракт между игроком и клубом рассчитан до середины 2028 года. Таким образом, ожидается, что футболист останется в команде и продолжит успешную карьеру.