CSKA jamoasi o'yinchisi Villian Rosha Matvey Kislyakning o'yini haqida fikr bildirdi va uning jamoadagi kelajagi haqida taxmin yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rosha aytishicha, u CSKAga kelganida Matvey hali yoshlar jamoasida o'ynar edi, shuning uchun uning taraqqiyotiga guvoh bo'lgan. U Matveyning CSKA bilan ko‘plab unvonlarga ega bo‘lishiga umid qilmoqda va uning klub uchun afsona bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Shuningdek, Rosha Kislyakni yaxshi inson deb atadi va yosh futbolchining hamma bilan hurmatli munosabatda ekanligini qo‘shimcha qildi. Matvey Kislyak CSKA tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U 2023 yil iyul oyida asosiy jamoada debyut qilgan. Kislyak asosiy jamoada 42 ta o‘yin o‘tkazib, 5 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma berdi.

По мнению Роши, Кисляк станет легендой клуба
Игрок команды ЦСКА Виллиан Роша высказал мнение о игре Матвея Кисляка и предположил о его будущем в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Роша отметил, что когда он пришел в ЦСКА, Матвей еще играл в молодежной команде, поэтому он стал свидетелем его развития. Он надеется, что Матвей добьется многих титулов с ЦСКА и подчеркнул, что он может стать легендой клуба.
Также Роша назвал Кисляка хорошим человеком и добавил, что молодой футболист уважительно относится ко всем. Матвей Кисляк является воспитанником ЦСКА.
Он дебютировал в основной команде в июле 2023 года. Кисляк провел 42 матча за основную команду, забил 5 голов и сделал 1 результативную передачу.