Moskvadagi «Dinamo» jamoasining sobiq futbolchisi hozirda «Fenerbaxche» klubida o‘ynamoqda va u Italiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U uchta Seriya A klubi – «Bolonya», «Latsio» va «Fiorentina» jamoalarining qiziqish doirasida turibdi. Bu haqda Fotospor nashri xabar bermoqda.
Manbaga ko‘ra, «Bolonya» futbolchini sotib olishga eng katta e’tibor qaratmoqda. Shimanski «Dinamo» safida uch mavsum, ya’ni 2019 yildan 2022 yilgacha o‘ynagan.
2023 yilda polshalik futbolchi «Fenerbaxche» klubiga qo‘shilgan. Turkiya klubining formasida Shimanski barcha musobaqalarda 108 ta o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urgan va 28 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 15 million yevroni tashkil etadi. Ushbu raqam uning yuqori darajadagi malakasi va jamoaga qo‘shayotgan hissasining ko‘rsatkichidir.

Шиманский может продолжить свою деятельность в Италии
Бывший футболист московского «Динамо» в настоящее время играет в клубе «Фенербахче» и может продолжить свою карьеру в итальянском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он находится в сфере интересов трех клубов Серии А – «Болоньи», «Лацио» и «Фиорентины». Об этом сообщает издание Fotospor.
По информации источника, «Болонья» проявляет наибольшее внимание к покупке футболиста. Шимански играл в составе «Динамо» три сезона, с 2019 по 2022 год.
В 2023 году польский футболист присоединился к клубу «Фенербахче». В форме турецкого клуба Шимански провел 108 матчей во всех соревнованиях, забил 20 голов и сделал 28 голевых передач.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 15 миллионов евро. Эта цифра является показателем его высокого уровня квалификации и вклада в команду.