Muxin ijara asosida boshqa jamoada o‘ynashi mumkin
CSKA futbolchisi Maksim Muxinning agenti Vladimir Kuzmichyov yarim himoyachining jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, Maksim o‘tgan mavsumni jarohat va uzoq tiklanish sababli o‘tkazib yuborgan. Shu bois unga ijara asosida boshqa jamoada o‘ynash maqsadga muvofiq bo‘ladi, chunki u yerda murabbiy unga ishonadi va u o‘yin amaliyotini oshirishi mumkin.
Agent hozircha Muxinning kelajagi haqida aniq ma’lumotga ega emasligini, bu masala jamoa rahbariyatiga bog‘liq ekanini ta’kidladi. Maksim Muxin 2021 yildan buyon CSKA safida o‘ynaydi.
Oldinroq uning uchun Sochi klubi qiziqish bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shuningdek, Rostov jamoasi 23 yoshli futbolchini ijara asosida olishni xohlayotgani haqida ma’lumotlar mavjud.
Muxinning CSKA bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv kelajakda qanday o‘zgarishini vaqt ko‘rsatadi.

Мухин может играть в другой команде на условиях аренды
Агент футболиста ЦСКА Максима Мухина Владимир Кузьмичёв высказал мнение о том, что полузащитник может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичёва, Максим пропустил прошлый сезон из-за травмы и длительного восстановления. Поэтому ему будет целесообразно играть в другой команде на правах аренды, так как там тренер доверяет ему и он сможет увеличить игровую практику.
Агент отметил, что пока не имеет точной информации о будущем Мухина, и этот вопрос зависит от руководства команды. Максим Мухин играет за ЦСКА с 2021 года.
Ранее сообщалось, что клуб Сочи проявляет интерес к нему. Также есть информация, что команда Ростов хочет взять 23-летнего футболиста в аренду.
Контракт Мухина с ЦСКА истекает следующим летом. Время покажет, как изменится соглашение между командой и футболистом в будущем.