Kamotschi: Jerson narxi Zenit uchun yuqori
Futbol sohasidagi mutaxassis Franko Kamotschi Jersonning Sankt-Peterburgning Zenit klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, 25 million yevro bu kabi barqarorligi past bo‘lgan futbolchi uchun biroz yuqori narx hisoblanadi. Jerson bu yil iyul oyida Zenit safiga qo‘shildi.
Braziliyalik futbolchi Flamengo klubidan 25 million yevroga sotib olindi. Yangi futbolchi bilan Zenit 5 yillik shartnoma imzoladi.
Hujumchi jamoada 9-raqam ostida maydonga tushadi. U o‘zining birinchi o‘yinini 20 iyul kuni Rossiya chempionatining birinchi turida o‘z maydonida Rostov klubiga qarshi o‘tkazadi.
Kamotschining fikricha, Jersonning narxi biroz oshirib ko‘rsatilgan bo‘lishi mumkin, chunki futbolchi o‘zini har doim bir xil darajada ko‘rsata olmaydi. Shu bois, klub rahbariyati va muxlislar uning maydondagi faoliyatini diqqat bilan kuzatib borishlari kerak.

Камотчи: Цена Херсона для Зенита высокая
Специалист в области футбола Франко Камоцчи высказал мнение о переходе Жерсона в клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, 25 миллионов евро — это немного высокая цена для футболиста с такой низкой стабильностью. Жерсон присоединился к «Зениту» в июле этого года.
Бразильский футболист был куплен у клуба «Фламенго» за 25 миллионов евро. С новым футболистом «Зенит» подписал пятилетний контракт.
Нападающий выйдет на поле под номером 9. Он проведет свой первый матч 20 июля в первом туре чемпионата России против клуба «Ростов» на своем стадионе.
По мнению Камоцчи, цена Жерсона может быть немного завышенной, так как футболист не всегда может показывать себя на одном уровне. Поэтому руководство клуба и болельщики должны внимательно следить за его действиями на поле.