Kordoba jahon chempionatidagi klubga o‘tishi mumkin
Futbol agenti Paulo Barbosa, «Krasnodar» jamoasining hujumchisi Jon Kordobaning manfaatlarini himoya qiluvchi, futbolchining Yevropa va Lotin Amerikasi klublari tomonidan sotib olinishi mumkin bo‘lganlar ro‘yxatiga kiritilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba endi klub jahon chempionatida qatnashgan jamoaga o‘tishi mumkin. Uning faoliyatiga Latn Amerikasi va Yevropa mamlakatlarida qiziqish bildirilyapti.
Jon Kordoba 2021 yil yozida «Krasnodar» jamoasiga qo‘shilgan. O‘tgan mavsumda kolumbiyalik hujumchi jamoasiga Rossiya Premer Ligasi oltin medallarini qo‘lga kiritishda muhim yordam berdi.
U 25 o‘yinda 12 ta gol urib, 7 ta golga uzatma berdi. Kordobaning «Krasnodar» bilan amaldagi shartnomasi ikki yilga mo‘ljallangan.
Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, uning transfer qiymati 12 million yevroni tashkil etadi. Bu futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi va kelajakdagi imkoniyatlarini ko‘rsatadi.

Кордоба может перейти в клуб на чемпионате мира
Футбольный агент Пауло Барбоза, представляющий интересы нападающего «Краснодара» Хона Кордобы, сообщил, что игрок включен в список тех, кого могут приобрести клубы Европы и Латинской Америки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, Кордоба теперь может перейти в клуб, участвующий в чемпионате мира. К его деятельности проявляется интерес со стороны стран Латинской Америки и Европы.
Хон Кордоба присоединился к команде «Краснодар» летом 2021 года. В прошлом сезоне колумбийский нападающий оказал значительную помощь своей команде в завоевании золотых медалей Российской Премьер-Лиги.
Он забил 12 голов и сделал 7 голевых передач в 25 матчах. Действующий контракт Кордобы с «Краснодаром» рассчитан на два года.
Согласно оценке сайта Transfermarkt, его трансферная стоимость составляет 12 миллионов евро. Это отражает вклад игрока в команду и его будущие возможности.