Galatasaray Napoli talablarini qondira olmadi
Turkiyaning «Galatasaray» klubi va Italiya «Napoli» jamoasi hujumchi Viktor Osimhenga oid transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erisha olmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Galatasaray» 26 yoshli futbolchi uchun talab qilingan 75 million yevroni to‘lashga tayyor bo‘lsa-da, tomonlar to‘lovlar tartibini kelisha olishmadi. «Gazeta.Ru» nashri ichki manbaga tayanib xabar berishicha, «Napoli» darhol 40 million yevro va 2026 yilgacha yana 35 million yevroni olishni, shuningdek, futbolchini kelajakda qayta sotishda foiz olishni maqsad qilgan.
Biroq, Istanbul klubi bu shartlarga rozi bo‘lmay, to‘lovni 35 million yevroga bo‘lib, 2027 yilgacha amalga oshirishni hamda kelajakdagi sotuvdan daromadni bo‘lishmaslikni talab qilmoqda. Muzokaralar davom etmoqda.
O‘z navbatida, Nigeriyalik futbolchi Viktor Osimhena «Galatasaray» bilan kelishuvga rozi ekanligini bildirgan.

Галатасарай не смог удовлетворить требования Наполи
Турецкий клуб «Галатасарай» и итальянская команда «Наполи» не смогли достичь соглашения по условиям трансфера нападающего Виктора Оссимена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя «Галатасарай» готов заплатить запрашиваемые 75 миллионов евро за 26-летнего футболиста, стороны не смогли согласовать порядок платежей. По информации издания «Газета.Ru», «Наполи» настаивает на немедленном получении 40 миллионов евро и еще 35 миллионов евро до 2026 года, а также на получении процента от будущей перепродажи футболиста.
Однако стамбульский клуб не согласен с этими условиями и требует разбить платеж на 35 миллионов евро с осуществлением до 2027 года и не делиться доходом от будущей продажи. Переговоры продолжаются.
В свою очередь, нигерийский футболист Виктор Оссимен заявил о готовности согласиться на условия «Галатасарая».