Naxushev Krasnodar mag‘lubiyatini tahlil qildi
Rossiya Superkubogi doirasida bo‘lib o‘tgan Moskva CSKA va Krasnodar jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda Krasnodar mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning sobiq futbolchisi Ruslan Naxushev bu o‘yinni sharhladi. Unga ko‘ra, o‘yin teng va qiyin kechdi, ko‘p imkoniyatlar yuzaga kelmadi.
CSKA himoyachilari, xususan Rosh va Igor Diveev standart vaziyatlarda xavf tug‘dirgan. Shu sababli yagona gol standartdan kiritildi.
Naxushevning so‘zlariga ko‘ra, bu himoyachilarga ehtiyot bo‘lish kerak edi. Yangi Rossiya chempionati mavsumi 18 iyul, juma kuni boshlanadi.
O‘tgan mavsumda Krasnodar jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritgan edi. Bu mavsumda jamoalar yana o‘zaro kuch sinashadi va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi.

Нахушев проанализировал поражение Краснодарa
В матче, прошедшем в рамках Суперкубка России, команда Краснодара потерпела поражение от московского ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший футболист команды Руслан Нахушев прокомментировал эту игру. По его словам, игра была равной и сложной, много возможностей не возникло.
Защитники ЦСКА, в частности Рош и Игорь Дивеев, создали опасность в стандартных ситуациях. Поэтому единственный гол был забит с стандарта.
По словам Нахушева, к этим защитникам нужно было проявлять осторожность. Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля, в пятницу.
В прошлом сезоне команда Краснодара завоевала чемпионство. В этом сезоне команды снова будут соревноваться друг с другом, и болельщики смогут увидеть интересные игры.