Mostovoy: Chelestining futbolchilik tajribasi ustunligi
Rossiya terma jamoasi sobiq o‘yinchisi Aleksandr Mostovoy Moskva CSKA jamoasining yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestining ko‘plab murabbiylar ustidan afzalliklarini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning fikricha, Chelestining eng katta yutug‘i shundaki, u ilgari futbolchi bo‘lgan. Bu esa murabbiy sifatida katta tajriba va futbolni chuqur anglash imkonini beradi.
Chelestini haqiqiy futbol odamidir va bu uning faoliyatida katta ustunlik hisoblanadi. Ma’lum bo‘lishicha, Chelestini joriy yil iyun oyida CSKA bosh murabbiyi etib tayinlangan.
U oldingi murabbiy Marko Nikolich o‘rnini egalladi. Nikolich Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgach, klubni birdan tark etgan edi.
Chelestini esa o‘tgan mavsumda Shveysariyaning Bazel jamoasi bilan mamlakat chempionati va Kubogini qo‘lga kiritib, oltin dubulg‘a sovrindori bo‘lgan. Bu yutuqlar Chelestining murabbiylik salohiyatini yaqqol ko‘rsatmoqda va CSKA uchun katta umid uyg‘otmoqda.

Мостовой: Преимущество футбольного опыта Челестина
Бывший игрок сборной России Александр Мостовой отметил преимущества нового главного тренера московского ЦСКА Фабио Челести над многими тренерами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Мостового, главное достижение Челести заключается в том, что он был футболистом. Это дает возможность иметь большой опыт и глубокое понимание футбола в качестве тренера.
Челести — настоящий футбольный человек, и это является большим преимуществом в его деятельности. Известно, что Челести был назначен главным тренером ЦСКА в июне текущего года.
Он занял место предыдущего тренера Марко Николича. Николич покинул клуб сразу после того, как завоевал Кубок России.
Челести же в прошлом сезоне стал обладателем золотой медали, выиграв чемпионат страны и Кубок с швейцарским клубом «Базель». Эти достижения ярко демонстрируют тренерский потенциал Челести и внушают большие надежды для ЦСКА.