Sobiq “Amkar” jamoasi sardori Aleksey Popov “Zenit” hujumchisi Aleksandr Sobolev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popovning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev futbolga nisbatan qiziqishini yo‘qotgan. U shunday darajada pul ishlaganki, bu mablag‘ni bankka qo‘yishi bilan yiliga 60 million rubl foizdan daromad olishi mumkin.
Hatto Sobolevning kiber sportga o‘tishi ham ajablanarli emas. Sobolev o‘tgan yozda Moskva “Spartak”idan “Zenit”ga o‘tgan edi.
Ammo yangi jamoasida birinchi yarim yilda RPLda gol ura olmadi. “Zenit” hujum chizig‘ida Sobolevga Mateo Kasyerra va Lusiano raqobat qilmoqda.
Bundan oldin esa Konstantin Lepyohin “Zenit”ga Sobolev kerak emasligini ta’kidlagan edi. Ushbu fikrlar jamoa hujum liniyasidagi vaziyatni ko‘rsatadi va futbolchining kelajagi haqida bahs-munozaralarga sabab bo‘lmoqda.

Попов: Соболев может покинуть футбол
Бывший капитан команды “Амкар” Алексей Попов высказался о нападающем “Зенита” Александре Соболеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Попова, Соболев потерял интерес к футболу. Он заработал столько денег, что, положив их в банк, может получать 60 миллионов рублей процентов в год.
Даже переход Соболева в киберспорт не будет удивительным. Соболев прошлым летом перешел из московского “Спартака” в “Зенит”.
Однако в первой половине сезона в новой команде он не смог забить ни одного гола в РПЛ. На атакующей линии “Зенита” Соболеву конкурируют Матео Кассьерра и Лусиано.
Ранее Константин Лепёхин подчеркивал, что “Зениту” Соболев не нужен. Эти мнения показывают ситуацию на атакующей линии команды и становятся причиной обсуждений о будущем футболиста.