Tolyattinsk shahrining "Akron" futbol jamoasi Rossiya Premer-ligasining 2025/2026 yilgi mavsumidagi maqsadlarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa mavsum davomida birinchi sakkizlikka kirish uchun kurashishni rejalashtirmoqda. O‘tgan mavsum "Akron" uchun Rossiya futbolining oliy ligasida ilk ishtirok bo‘ldi.
Jamoa egasi Pavel Anatolyevich Morozov yaqinda ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida jamoa yettinchi yoki sakkizinchi o‘rinni egallashga intilishini ta’kidlagan. Bosh murabbiy Zaur Tedeev esa ayrim pozitsiyalarni kuchaytirish zarurligini qayd etdi.
O‘tgan mavsum yakunida "Akron" turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni band etdi. Shuningdek, Rossiya futboli tarixidagi eng yaxshi to‘purar Artyom Dzyuba klub bilan shartnomani yana bir mavsumga uzaytirgani haqida ham ma’lumot berildi.

Команда Акрон объявила цели на новый сезон
Футбольная команда "Акрон" из города Тольятти объявила о своих целях на сезон 2025/2026 годов в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда планирует бороться за попадание в первую восьмерку в течение сезона. Прошлый сезон стал первым для "Акрона" в высшем дивизионе российского футбола.
В недавнем интервью для СМИ владелец команды Павел Анатольевич Морозов подчеркнул, что команда стремится занять седьмое или восьмое место. Главный тренер Заур Тедеев отметил необходимость усиления некоторых позиций.
По итогам прошлого сезона "Акрон" занял девятое место в турнирной таблице. Также была предоставлена информация о том, что лучший бомбардир в истории российского футбола Артем Дзюба продлил контракт с клубом еще на один сезон.