Spartak Vlapa transferi bo‘yicha muzokaralarni boshladi
Moskva "Spartak" klubi hujumchi yarim himoyachi Mixel Vlapaning transferi bo‘yicha Niderlandiyaning "Tvente" klubi bilan muzokaralarni yangidan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq, tomonlar futbolchi masalasida 14 iyuldan keyin aloqalarni to‘xtatgani haqida xabarlar tarqalgan edi. "Hozircha kelishuvga oid aniq natija yo‘q", deb ma’lum qildi "Tvente" klubining texnik direktori Yan Stroyer Tubantiya nashriga.
2024/2025 yilgi mavsumda Vlapa barcha klub musobaqalarida jami 50 o‘yinda maydonga tushib, yetti gol urdi va o‘n golli pas berdi. 28 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.
Uning bozor qiymati besh million yevroga teng. Ushbu ma’lumotlar "Tvente" klubi va futbolchining kelajakdagi faoliyati haqida aniq tasavvur beradi.

Спартак начал переговоры по трансферу Влапы
Московский клуб "Спартак" вновь начал переговоры с нидерландским клубом "Твенте" по трансферу полузащитника Миксела Влапы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что стороны приостановили контакты по вопросу футболиста после 14 июля. "Пока нет конкретного результата по соглашению", - заявил технический директор клуба "Твенте" Ян Стройер изданию Tubantia.
В сезоне 2024/2025 Влапа провел 50 матчей во всех клубных соревнованиях, забил семь голов и отдал десять голевых передач. Контракт 28-летнего футболиста действителен до 30 июня 2028 года.
Его рыночная стоимость составляет пять миллионов евро. Эта информация дает четкое представление о будущем клуба "Твенте" и футболиста.