Portugaliyalik mutaxassis Karlush Keyrush Ummon milliy terma jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Ummon futbol assotsiatsiyasining rasmiy sayti xabar berdi. Bitim tafsilotlari oshkor etilmagan.
Hozirgi vaqtda Ummon terma jamoasi jahon futbol reytingida 79-o‘rinda turibdi. Keyrush ilgari Portugaliya va Madridning "Real" jamoalari hamda boshqa bir qator klublar va milliy terma jamoalar bilan ishlagan.
Uning so‘nggi ish joyi Qatarning milliy terma jamoasi bo‘lgan. U ushbu lavozimga mahalliy mutaxassis Rashid Jaberni almashtirdi.
Uning rahbarligida Ummon terma jamoasi Osiyo qit’asi bo‘yicha 2026 yilgi jahon chempionati saralashining uchinchi bosqichida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Oktyabr oyida jamoa ushbu musobaqaga yo‘llanma olish uchun kurashni davom ettiradi.

Карлуш Кейруш назначен главным тренером сборной Уммон
Португальский специалист Карлуш Кейруш назначен главным тренером национальной сборной Омана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщается на официальном сайте футбольной ассоциации Омана. Подробности контракта не раскрыты.
В настоящее время сборная Омана занимает 79-е место в мировом футбольном рейтинге. Кейруш ранее работал с командами Португалии и мадридским "Реалом", а также с рядом других клубов и национальных сборных.
Его последним местом работы была национальная сборная Катара. Он заменил на этой должности местного специалиста Рашида Джабера.
Под его руководством сборная Омана заняла четвертое место на третьем этапе квалификации к чемпионату мира 2026 года по Азии. В октябре команда продолжит борьбу за получение путевки на этот турнир.