Kazanlik "Rubin" jamoasi yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov Rossiya Premyer ligasining yangi mavsumidagi jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa chempionatning beshlik qatoridan joy olishi mumkin. Buning uchun tarkibni kuchaytirish muhim ahamiyatga ega.
Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa 7-8-o‘rinlarda qolishga qanoatlanmasligi kerak. Maqsad oldinga bir qadam tashlashdir.
O‘tgan mavsumda "Rubin" Rossiya chempionatida 7-o‘rinni egallagan edi. Yangi mavsumda jamoa o‘zining birinchi o‘yinini 20-iyul, yakshanba kuni Grozniy shahridagi "Akhmat" jamoasiga qarshi safarda o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv yangi mavsum boshlanishining muhim bosqichi hisoblanadi. Jamoa muxlislari va mutaxassislar jamoaning yangi yutuqlarga erishishini kutmoqda.
Shuningdek, tarkibdagi o‘zgarishlar va yangi o‘yinchilar jamoaning natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi ta’kidlandi. Jamoaning maqsadi yuqori o‘rinlarni egallash va chempionatda muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishdir.

Кабутов: команда Рубин может войти в пятерку
Полузащитник казанского «Рубина» Дмитрий Кабутов высказал мнение о возможностях своей команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда может занять место в пятерке чемпионата. Для этого важно усилить состав.
Согласно словам Кабутова, команда не должна удовлетворяться местами с 7-8. Цель — сделать шаг вперед.
В прошлом сезоне «Рубин» занял 7-е место в чемпионате России. В новом сезоне команда проведет свою первую игру 20 июля, в воскресенье, против грозненского «Ахмата» на выезде.
Этот матч считается важным этапом начала нового сезона. Болельщики и специалисты ожидают, что команда добьется новых успехов.
Также было отмечено, что изменения в составе и новые игроки могут повлиять на результаты команды. Цель команды — занять высокие места и успешно выступить в чемпионате.