Sheshko Saudiya transferidan voz kechdi
Sloveniyalik hujumchi Benyamin Sheshko, uning huquqlari Germaniyaning RB Leypsig klubiga tegishli bo‘lib, Saudiya Arabistoni chempionatiga ko‘chib o‘tishni rejalashtirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yerda unga qiziqish bildirayotgan jamoalar mavjud bo‘lsa-da, futbolchi Evropada faoliyatini davom ettirishga ustunlik bermoqda. Insayder Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, 22 yoshli hujumchi o‘z karerasini Yevropada rivojlantirishga e’tibor qaratmoqda.
Oldinroq matbuotda uning uchun Liverpul va Londonning Arsenal klublari qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Benyamin Sheshko 2023 yildan beri RB Leypsig jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini 70 million yevroga baholamoqda. O‘tgan mavsumda hujumchi jamoasi safida 45 ta o‘yinda maydonga tushib, 21 ta gol urgan va 6 ta golga uzatma bergan.

Шешко отказался от трансфера в Саудовскую Аравию
Словенский нападающий Бенжамин Шешко, права на которого принадлежат немецкому клубу РБ Лейпциг, не планирует переходить в чемпионат Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя там есть команды, проявляющие к нему интерес, футболист предпочитает продолжить свою карьеру в Европе. По информации инсайдера Фабрицио Романо, 22-летний нападающий сосредоточен на развитии своей карьеры в Европе.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что им интересуются клубы Ливерпуль и лондонский Арсенал. Бенжамин Шешко защищает цвета команды РБ Лейпциг с 2023 года.
Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость в 70 миллионов евро. В прошлом сезоне нападающий провел 45 матчей за свою команду, забив 21 гол и отдав 6 голевых передач.
Шешко заслуживает большого внимания как один из основных нападающих своей команды.
В центральном стадионе города Бухара прошел матч, посвященный третьему туру Суперлиги. Об этом сообщает Zamin.uz. В этой игре хозяева, команда «Бухара», принимала гостей из «Хорезма» и подарила