Kabutov: Daku Rubin uchun muhim futbolchi
Kazan shahrining “Rubin” futbol jamoasi futbolchisi Dmitriy Kabutov jurnalistlar bilan suhbatda hujumchi Mirlind Daku klub uchun qanchalik muhimligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikni 2029 yilgacha uzaytirishga kelishib oldi. Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, Daku jamoa uchun nafaqat hujumlarda, balki himoyaviy vazifalarda ham katta hissa qo‘shadi.
U ko‘p mehnat qiladi, ko‘plab to‘pni saqlab qoladi va maydonda kuchli kurash olib boradi. Bu xususiyatlar uni jamoa uchun juda muhim futbolchi qiladi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida Daku 26 ta o‘yinda maydonga tushdi. 27 yoshli albaniyalik hujumchi 15 ta gol urib, to‘purarlar poygasida ikkinchi o‘rinni egalladi.

Кабутов: Даку Рубин для важный футболист
Игрок футбольной команды "Рубин" из Казани Дмитрий Кабутов в интервью с журналистами отметил, насколько важен нападающий Мirlind Daku для клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны договорились продлить сотрудничество до 2029 года. По словам Кабутова, Даку вносит большой вклад не только в атаках, но и в защитных действиях команды.
Он много работает, сохраняет много мячей и ведет сильную борьбу на поле. Эти качества делают его очень важным игроком для команды.
В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Даку вышел на поле в 26 матчах. 27-летний албанский нападающий забил 15 голов и занял второе место в гонке бомбардиров.
Он уступил Манфреду Угальде из команды "Спартак". Деятельность и результаты Мirlind Daku продолжают вносить большой вклад в успех команды.