Anton Roshchin Spartakdan Leningradetsga ijaraga o'tdi
Uning yangi jamoasi “Leningradets” bo‘ldi. Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, tomonlar 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha ijaraga olish shartnomasini imzolashdi.
Roshchin “qizil-oq”lar akademiyasida tarbiyalangan futbolchidir. 2024/2025 yilgi mavsumda u “Spartak”ning ikkinchi jamoasida o‘ynadi va 30 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi.
Yarim himoyachi “Spartak”ning asosiy jamoasi safida faqat bitta o‘yinda ishtirok etdi. U ikki mavsum oldin “Rostov”ga qarshi o‘yinda 13 daqiqa maydonda bo‘ldi.
Hozirgi vaqtda uning faoliyati yangi jamoasida davom etadi. Bu transfer futbolchining tajribasini oshirish va o‘z salohiyatini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.

Антон Рощин перешел в аренду из Спартака в Ленинградец
20-летний полузащитник Антон Рощин продолжит свою карьеру в российском футболе во втором дивизионе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его новой командой стал "Ленинградец". Как сообщает пресс-служба клуба, стороны подписали арендное соглашение до конца сезона 2025/2026.
Рощин является воспитанником академии "красно-белых". В сезоне 2024/2025 он играл за вторую команду "Спартака", выходя на поле в 30 матчах и забив восемь голов.
Полузащитник принял участие только в одном матче основной команды "Спартака". Он провел на поле 13 минут в игре против "Ростова" два сезона назад.
В настоящее время его карьера продолжается в новой команде. Этот трансфер поможет футболисту повысить свой опыт и развить свой потенциал.