Sobolev RPLda eng yaxshi to‘purar bo‘lishi mumkin
Sobiq Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi hujumchisi Aleksey Gasilin "ko‘k-oq-moviylar" jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolevning keyingi mavsumdagi imkoniyatlari haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gasilin ta’kidlashicha, Sobolev eng yaxshi to‘purar bo‘lish imkoniyatiga ega. U asosiy tarkibda o‘z o‘rnini mustahkamlab, gol urishni boshlashi mumkin.
"Zenit"ning asosiy hujumchisi eng yaxshi to‘purar unvoniga da’vo qilishi lozim. 2024/2025 yilgi mavsumda Sobolev Rossiya chempionatining 23 uchrashuvida maydonga tushib, to‘rt gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.

Соболев может стать лучшим бомбардиром в РПЛ
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал свои мысли о перспективах нападающего Александра Соболева в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гасилин отметил, что Соболев имеет все шансы стать лучшим бомбардиром. Он может укрепить свое место в основном составе и начать забивать голы.
Основной нападающий "Зенита" должен претендовать на звание лучшего бомбардира. В сезоне 2024/2025 Соболев вышел на поле в 23 матчах чемпионата России, забил четыре гола и отдал две голевые передачи.
Контракт Александра с "Зенитом" истекает летом 2027 года. Команда под руководством Сергея Семака начнет новый сезон РПЛ матчем против "Ростова" на "Газпром Арене".