Kabutov: Glushenkov ishini samimiy bajaradi
Kazanlik "Rubin" jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Kabutov Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning "Zenit" klubida o‘ynaydigan yarim himoyachi Maksim Glushenkov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kabutovning so‘zlariga ko‘ra, Maksim hech qachon ortiqcha o‘ylamaydi va o‘z ishini samimiy bajaradi. U boshqalar fikriga ahamiyat bermay, o‘ziga kerak deb bilgan ishni qiladi, ya’ni u yaxshi ma’noda beparvo inson hisoblanadi.
Bu fikrlar "Match TV" telekanali tomonidan yetkazildi. Eslatib o‘tish joizki, Glushenkov o‘tgan yili Sankt-Peterburg jamoasiga qo‘shilgan.
25 yoshli yarim himoyachi "Zenit" safida 26 ta o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urishga va 5 ta golga uzatma berishga muvaffaq bo‘lgan. Uning bozor qiymati taxminan 14 million yevroga baholanmoqda.
Glushenkov jamoaga katta hissa qo‘shib, raqobatbardosh o‘yin ko‘rsatmoqda. Uning faoliyati "Zenit" jamoasining muvaffaqiyatlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Кабутов: Глушенков свою работу выполняет искренне
Полузащитник казанского "Рубина" Дмитрий Кабутов высказал мнение о полузащитнике сборной России и клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кабутова, Максим никогда не думает лишнего и искренне выполняет свою работу. Он не обращает внимания на мнение других и делает то, что считает нужным, то есть он является беззаботным человеком в хорошем смысле этого слова.
Эти мысли были переданы телеканалом "Матч ТВ". Напомним, что Глушенков присоединился к команде Санкт-Петербурга в прошлом году.
25-летний полузащитник провел 26 матчей за "Зенит", забил 11 голов и сделал 5 голевых передач. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 14 миллионов евро.
Глушенков вносит значительный вклад в команду и демонстрирует конкурентоспособную игру. Его деятельность положительно сказывается на успехах команды "Зенит".