Rossiya futbol ittifoqining rasmiy saytida Milorad Majichning kelajagi haqida e’lon berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Serb mutaxassis Rossiya futbol ittifoqi sudyalik va inspeksiya bo‘limi rahbari lavozimida faoliyatini davom ettiradi. Majich bilan shartnoma yana bir yilga uzaytirildi.
Majich 2023 yil yozida sudyalik va inspeksiya bo‘limini boshqara boshlagan. U ilgari sudya sifatida yuqori darajada ishlagan.
Majich 2014 yilda Braziliyada va 2018 yilda Rossiyada bo‘lib o‘tgan jahon chempionatlarida hakamlik qilgan. Shuningdek, 2018 yilda u Chempionlar ligasi finalini boshqargan.
Futbolda sudyalik masalalari Rossiya futbolida doimiy ravishda muhokama mavzusidir. Shu bois, Majichning tajribasi va rahbarligi muhim hisoblanadi.
Uning ish faoliyati futbol sohasida adolat va aniqlikni ta’minlashga qaratilgan. Rossiya futbol ittifoqi sudyalik tizimini rivojlantirish va takomillashtirishga katta e’tibor qaratmoqda.

Контракт Маджича с Российским футбольным союзом продлен
На официальном сайте Российского футбольного союза было объявлено о будущем Милорада Маяча. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сербский специалист продолжит свою деятельность на должности руководителя судейского и инспекторского отдела Российского футбольного союза. Контракт с Маячем продлен еще на один год.
Маяч начал руководить судейским и инспекторским отделом летом 2023 года. Ранее он работал на высоком уровне в качестве судьи.
Маяч судил чемпионаты мира, проходившие в Бразилии в 2014 году и в России в 2018 году. Также в 2018 году он судил финал Лиги чемпионов.
Вопросы судейства в футболе постоянно обсуждаются в российском футболе. Поэтому опыт и руководство Маяча считаются важными.
Его деятельность направлена на обеспечение справедливости и точности в футболе. Российский футбольный союз уделяет большое внимание развитию и совершенствованию судейской системы.