Bavariya Voltemadeni uchun 50 million taklif qildi
Bavariya jamoasi Shtutgartdan hujum chizig‘iga a’zo bo‘lgan 23 yoshli Nik Voltemadeni sotib olish bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bild nashrining xabariga ko‘ra, Myunxen klubi Voltemadeni transfer qilish uchun ikkinchi taklifini taqdim etdi. Bu safar Bavariya darhol 50 million yevro, shuningdek, 5 million yevro bonus va keyingi transferdan tushadigan summaning 10 foizini taklif qilmoqda.
Biroq, ishonchli manbalarga ko‘ra, Shtutgart klubi bu taklifni rad etdi va faqat 65 million yevrodan yuqori summadagi takliflarni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdi. Oldinroq Shtutgart jamoasi Bavariyani Voltemadeni sotib olish bo‘yicha muzokaralarni klub o‘rtasida kelishuvga erishilmaguncha to‘xtatishga chaqirgan edi.
Shu tariqa, transfer jarayoni hali ham davom etmoqda va tomonlar o‘rtasida aniq kelishuvga erishish uchun qo‘shimcha muzokaralar zarur bo‘ladi. Bavariya jamoasi yosh va iste’dodli futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olishni istab, kelgusida kuchli hujum chizig‘ini shakllantirishga intilmoqda.

Бавария предложила 50 миллионов за Вольтемадени
Команда Бавария продолжает переговоры о покупке 23-летнего нападающего Ника Вольтемадена из Штутгарта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Bild, мюнхенский клуб сделал второе предложение по трансферу Вольтемадена. На этот раз Бавария предлагает сразу 50 миллионов евро, а также 5 миллионов евро бонуса и 10 процентов от суммы последующего трансфера.
Однако, по надежным источникам, клуб Штутгарт отклонил это предложение и заявил, что готов рассматривать только предложения свыше 65 миллионов евро. Ранее команда Штутгарт призвала Баварию приостановить переговоры по покупке Вольтемадена до достижения соглашения между клубами.
Таким образом, процесс трансфера все еще продолжается, и для достижения четкого соглашения необходимы дополнительные переговоры между сторонами. Команда Бавария стремится добавить молодого и талантливого футболиста в свой состав, стремясь в будущем сформировать сильную атакующую линию.