Junior Firpo “Betis”ga qayta qo‘shildi
Chap himoyachi Junior Firpo Sevilya "Betis" jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda so‘nggi Lig konferentsiyalari finalchisi matbuot xizmati ma’lumot berdi. Firpo 28 yoshda bo‘lib, u Dominikan Respublikasi fuqarosi hisoblanadi va milliy terma jamoada o‘ynaydi.
Uning so‘nggi klubi "Betis"ga o‘tishidan oldin "Lids" jamoasi edi, u yerda to‘rt yil davomida faoliyat yuritdi. Avvalroq Firpo "Barselona" jamoasida o‘ynagan, u 2019 yilda 20 million yevroga aynan "Betis"dan sotib olingan edi.
Ikki yil o‘tib, u "Lids"ga sotildi. O‘tgan mavsumda "Betis" Ispaniya La Ligasida oltinchi o‘rinni egallab, 60 ochko jamg‘ardi va Yevropa Ligasi musobaqasiga yo‘l oldi.

Junior Firpo снова присоединился к "Бетис"
Левый защитник Джуниор Фирпо присоединился к команде "Бетис" из Севильи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба финалиста последней Лиги конференций. Фирпо 28 лет, он является гражданином Доминиканской Республики и играет за национальную сборную.
Его последним клубом до перехода в "Бетис" была команда "Лидс", где он выступал в течение четырех лет. Ранее Фирпо играл за команду "Барселона", которую он купил у "Бетиса" в 2019 году за 20 миллионов евро.
Два года спустя он был продан в "Лидс". В прошлом сезоне "Бетис" занял шестое место в испанской Ла Лиге, набрав 60 очков и пробившись в Лигу Европы.