Tashuyev Spertsyanga PSJga o‘tishni maslahat berdi
Matbuotda hujumchi yarim himoyachi Eduard Spertsyan Parijning PSJ klubining diqqat markazida ekani haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur murabbiy Sergey Tashuyev bu borada o‘z fikrini bildirdi. U Spertsyanga bunday taklif bo‘lsa, uni qabul qilishda xavf-xatarni o‘z zimmasiga olish kerakligini ta’kidladi.
Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, agar PSJ Spertsyan bilan qiziqayotgan bo‘lsa, demak uni zaxirada o‘tirishi uchun emas, balki kuchli futbolchilar bilan raqobat qilishi uchun olmoqchi. Bunday vaziyatda imkoniyatdan foydalanish muhim.
PSJ dunyoning eng kuchli jamoalaridan biri hisoblanadi. Shuningdek, murabbiy Spertsyan juda kuchli futbolchi ekanligini, jamoa o‘yinini boshqarishda muhim rol o‘ynashini va nozik paslar berishga qodirligini qayd etdi.

Ташуев посоветовал Спертсяну перейти в ПСЖ
В прессе появилась информация о том, что нападающий полузащитник Эдуард Спертсян находится в центре внимания клуба ПСЖ из Парижа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный тренер Сергей Ташуев высказал свое мнение по этому поводу. Он отметил, что если Спертсяну поступит такое предложение, то ему следует взять на себя риск при его принятии.
По словам Ташуева, если ПСЖ интересуется Спертсяном, значит, они хотят его не для того, чтобы он сидел на скамейке запасных, а чтобы конкурировать с сильными футболистами. В такой ситуации важно воспользоваться возможностью.
ПСЖ считается одной из сильнейших команд мира. Также тренер отметил, что Спертсян является очень сильным футболистом, который играет важную роль в управлении игрой команды и способен делать тонкие передачи.
Специалисты портала Transfermarkt оценивают 25-летнего Эдуарда Спертсяна в 25 миллионов евро. В настоящее время полузащитник имеет контракт с клубом "Краснодар", действующий до конца сезона 2025/2026.