Niderlandiyalik mutaxassis Erik Ten Hag, Habi Alonso o‘rnini egallab, Bayer jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U braziliyalik futbolchi Antoni haqida fikr bildirdi. Ten Hag ilgari Ajax va Manchester Yunayted jamoalarini boshqargan, shu jamoalarda Antoni ham o‘ynagan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Antoni juda ajoyib qobiliyatlarga ega. U Antoniyni o‘zining o‘g‘li kabi ko‘radi va hozircha jamoa uchun qiziqish uyg‘otmayapti, biroq kelajakda nima bo‘lishini ko‘ramiz, dedi.
So‘nggi mavsumda 25 yoshli futbolchi Manchester Yunaytedda va Ispaniyaning Betis klubida ijarada o‘ynadi. U jami 40 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Bu natijalar uning qanchalik samarali o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi. Ten Hagning fikricha, Antoni hali o‘zining eng yaxshi o‘yinlarini namoyish etishi mumkin.
Jamoa va murabbiylar uning kelajagini diqqat bilan kuzatib boradilar. Shuningdek, futbolchi o‘z ustida ishlashda davom etmoqda va kelajakda yanada yuqori darajaga erishishi kutilmoqda.

Тен Хаг: Антони пока не интересуется Байером
Нидерландский специалист Эрик тен Хаг, заняв место Хаби Алонсо, был назначен главным тренером команды «Байер». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о бразильском футболисте Антони. Тен Хаг ранее тренировал команды «Аякс» и «Манчестер Юнайтед», в которых также играл Антони.
По словам тренера, Антони обладает замечательными способностями. Он рассматривает Антони как своего сына и на данный момент он не вызывает интереса у команды, но мы увидим, что будет в будущем, сказал он.
В последнем сезоне 25-летний футболист играл в аренде в «Манчестер Юнайтед» и испанском клубе «Бетис». Он вышел на поле в 40 матчах, забил 10 голов и отдал 5 голевых передач.
Эти результаты показывают, насколько он эффективный игрок. По мнению Тен Хага, Антони еще может продемонстрировать свои лучшие игры.
Команда и тренеры внимательно следят за его будущим. Также футболист продолжает работать над собой и ожидается, что в будущем он достигнет еще более высокого уровня.