Rossiya Premyer Ligasi jamoalari bosh murabbiylaridan biri bo‘lgan Aleksandr Tarkhanov “Evro-Futbol.ru” saytiga bergan intervyusida CSKA jamoasining yangi mavsum oldidan hujum chizig‘ida muammolari borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Musayev va Shumanskiy jamoa darajasidagi hujumchilar emasligi aniq emas, ammo CSKA uchun hujum chizig‘ida kuchliroq futbolchilarga ehtiyoj bor. Avvalroq Valeriy Masalitin ham shunga o‘xshash fikr bildirgan, CSKA tarkibida Krasnodar jamoasining hujumchisi Jon Kordoba kabi o‘yinchining yo‘qligini qayd etgan edi.
CSKA jamoasi Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritgan, ular Kazanda “Bykov” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etishgan. Endi CSKA 21 iyul kuni Orenburg jamoasiga qarshi safarda Rossiya Premyer Ligasi mavsumini boshlaydi.
Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi birinchi rasmiy musobaqasi bo‘ladi. Umuman olganda, CSKA hujum chizig‘ini kuchaytirishga harakat qilmoqda va yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Тарканов: ЦСКА в новом сезоне испытывает трудности в атаке
Один из главных тренеров команд Российской Премьер-Лиги Александр Тарканов в интервью сайту “Евро-Футбол.ру” отметил, что у команды ЦСКА есть проблемы в атакующей линии перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, неясно, являются ли Мусаев и Шуманский нападающими уровня команды, однако ЦСКА нуждается в более сильных футболистах в атакующей линии. Ранее Валерий Масалитин также высказывал подобное мнение, отметив отсутствие в составе ЦСКА нападающего команды Краснодар Хона Кордобы.
Команда ЦСКА завоевала Кубок России, одержав победу над командой “Быки” со счетом 1:0 в Казани. Теперь ЦСКА 21 июля начнет сезон Российской Премьер-Лиги в гостях против команды Оренбург.
Эта игра станет первой официальной встречей команды в новом сезоне. В целом, ЦСКА стремится усилить свою атакующую линию и нацеливается на хорошие результаты в новом сезоне.