Mourinyo Portugaliyaga qaytishni rejalashtirmoqda
Mashhur murabbiy Joze Mourinyo hozirda Turkiyaning Fenarbaxche klubida faoliyat yuritmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining Portugaliya chempionatiga qaytish niyati haqida gapirdi. Mourinyo ayni paytda faoliyatining eng yuqori cho‘qqisida, sog‘lig‘i yaxshi va jismoniy hamda ruhiy holati to‘liq shakllangan holda Portugaliyaga qaytmoqchi ekanligini ta’kidladi.
U albatta Portugaliyaga qaytishini ma’lum qildi. Joze Mourinyo 2024 yil yozida Italiyaning Roma klubidan keyin Fenarbaxche jamoasining bosh murabbiyi bo‘ldi.
Uning murabbiylik faoliyatida ilgari Portugaliyaning Porto, Benfica, Angliyaning Chelsi va Ispaniyaning Real kabi nufuzli klublari bor. O‘tgan mavsumda Mourinyoning jamoasi Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Bu ma’lumotlar A Bola nashri tomonidan keltirilgan. Mourinyo o‘z ishida katta tajriba va muvaffaqiyatlarga erishgan murabbiy sifatida tanilgan.

Моуринью планирует вернуться в Португалию
Известный тренер Жозе Моуринью в настоящее время работает в турецком клубе Фенербахче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о своем намерении вернуться в чемпионат Португалии. Моуринью отметил, что в настоящее время находится на пике своей карьеры, его здоровье в порядке, и он полностью готов как физически, так и психологически вернуться в Португалию.
Он определенно заявил, что вернется в Португалию. Жозе Моуринью стал главным тренером Фенербахче после клуба Рома в летний период 2024 года.
В его тренерской карьере ранее были такие престижные клубы, как португальские Порту, Бенфика, английский Челси и испанский Реал. В прошлом сезоне команда Моуринью заняла второе место в чемпионате Турции.
Эти данные были приведены изданиями A Bola. Моуринью известен как тренер с большим опытом и достигший успехов в своей работе.