пасмурно ветер 0.5 м/с, З
Polsha milliy terma jamoasining hujumchisi Robert Levandovski murabbiy Mixal Probej bilan yuzaga kelgan kelishmovchilik sababli jamoani tark etganidan so‘ng yana terma jamoaga qaytishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport.es xabar berdi. Manbaga ko‘ra, yaqin kunlarda Levandovski Polsha terma jamoasining yangi bosh murabbiyi Yan Urban bilan uchrashadi.
Mutaxassis futbolchini 2026 yilgi Jahon chempionatida o‘z jamoasi tarkibida ko‘rishni istaydi. «Barselona» klubi futbolchisi terma jamoaga qaytishga rozilik bildirgan.
Polsha terma jamoasi 2026 yil yozida AQShda bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionatiga saralash bosqichida ishtirok etmoqda. Urban jamoasi saralash doirasida navbatdagi o‘yinni 4 sentyabr kuni Niderlandiya terma jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Левандовски согласился вернуться в сборную Польши
Нападающий сборной Польши Роберт Левандовски может вернуться в команду после того, как покинул её из-за конфликта с тренером Михалом Пшиблом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Sport.es. По информации источника, в ближайшие дни Левандовски встретится с новым главным тренером сборной Польши Яном Урбаном.
Специалист хочет видеть футболиста в составе своей команды на чемпионате мира 2026 года. Игрок клуба «Барселона» дал согласие на возвращение в сборную.
Сборная Польши участвует в отборочном этапе чемпионата мира, который пройдет летом 2026 года в США. Команда Урбана проведет следующий матч отборочного тура 4 сентября против сборной Нидерландов.